Campania Umanitara pentru prematurii si nou-nascutii din Baia Mare

Isabela Pana Asociatia Prematurilor

Isabela Pană, mamă a unei perechi de gemene, născute prematur în anul 2017. Aceasta este fraza care descrie cel mai bine susținerea mea când vorbim despre prematuri și Asociația Prematurilor. Dorințele mele par simple, dar doar par. Spun asta deoarece prematuritatea este un subiect prea puțin dezbătut, ceea ce face ca mulți părinți să nu știe ce înseamnă, să se lovească de această durere în ziua nașterii copiilor, așa cum am pățit și eu.
Totodată, alăturarea mea aici este ca urmare a faptului că știu lipsurile care există în multe spitale. Impreuna cu voi, imi doresc sa daruiesc nou-nascutiilor din Baia Mare un inceput de viata diferit!
#PrematuriiExista si au nevoie de noi!

Pana pe 25 decembrie speram sa aducem un pic din magia sarbatorilor si la Baia-Mare, acolo unde nou-nascutii si prematurii se nasc in conditii grele. Ne dorim sa cumparam 4 mese radiante care au scopul de a regla temperatura corpului bebelusului si de a o mentine, si 14 patuturi. In acest moment, echipamentele de la Baia-Mare sunt gaurite si vechi, de aceea noi impreuna cu voi, vrem sa oferim un i

Doamne ajuta! 🙏🙏🙏
05 Dec 2020