Cel mai frumos cadou de ziua mea

Laura Sabău Asociatia Prematurilor

Dragi prieteni,

Un vechi și frumos proverb african spune că „Este nevoie de un sat să crești un copil”. Eu cred că acest „sat” trebuie să ajute încă de la venirea copiilor pe lume.

Ca mama a doi copii născuți prematur, știu foarte bine care sunt frământările, temerile, spaimele prin care trec părinții de copii născuți prematur.

Așa că anul acesta am decis să îmi donez ziua de naștere Asociației Prematurilor, pentru a contribui la dotarea secției de Neonatologie din cadrul Maternității din Baia Mare.

Cel mai frumos dar pe care mi-l puteți face este să fiți alături de mine și, în loc să îmi faceți un cadou, să donați banii către acestă cauză.

Împreună putem ajuta eroii în scutece să aibă o șansă la viață!

Vă mulțumesc în avans și vă încurajați să vă dăruiți ziua de naștere pe ziuata.galantom.ro!

----------------------------------------------

Dear friends,

Next week I'm turning 35, and I decided to donate my birthday. Let's put a smile on the face of preemie parents by donating a small amount of money in the account of Asociatia Prematurilor (The Association for Preemies from Romania). The money will be used to buy equipment for premature children in the NICU in Baia Mare.

Maternitatea din Baia Mare are nevoie de sprijinul nostru. In pandemie numarul nasterilor inainte de termen a crescut. Din ce in ce mai multi eroi in scutece vin pe lume cu nevoie de ingrijire speciala.   Prin galantom.ro îți poți îndemna prietenii care vor să iți cumpere un cadou de ziua ta să facă în schimb o donație pentru una dintre cauzele beneficiare cu care rezonezi. Principiul

La multi ani Laura!!!
12 Dec 2020

La mulți ani, Laura!
11 Dec 2020

Georgi

La multi ani Laura!
10 Dec 2020
La multi ani, Laura draga! Felicitari pentru initiativa frumoasa! Te pup!
10 Dec 2020
La multi ani cu sanatate, draga Laura!!!:*
10 Dec 2020
La multi ani, cu multe bucurii alaturi de cei dragi !
09 Dec 2020

Loredana + Mihaela

Dragă Laura, îți dorim multă sănătate și împliniri, ca să poți, la rândul tău, să aduci bucurie în viețile celorlalți. Te pupăm.
09 Dec 2020

Anonymous

Felicitari Laura pentru inițiativă si sa știi ca si eu am născut prematur si ma bucura faptul ca sunt oameni ca tine care vor sa ii ajute pe mamicile si copilași născuți prematur. Sa ai o zi aniversară deosebită si sa ai parte de sănătate și bucurii. Sărbători fericite!
08 Dec 2020

07 Dec 2020

Mihaela Tabarcea

La multi ani fericiti si cu multa sanatate Laura!!! Pupici si imbratisari 🤗😘
04 Dec 2020

Anonymous

Multă sănătate micuților luptatori și mult curaj părinților în aceasta situație! Cu mult drag!
04 Dec 2020
03 Dec 2020